خانه / موفقیت / رسیدن به نتیجه دلخواه به سبک کودکان
راه‌های کسب موفقیت
موفقیت به سبک کودکان

رسیدن به نتیجه دلخواه به سبک کودکان

همه ما می‌دانیم در مدرسه و دانشگاه پیش از یادگیری بعضی از دروس،باید درس‌های پیش نیاز آن‌ها را بیاموزیم. مثلا” قبل از دیفرانسیل باید ریاضیات را بخوانیم و یا قبل از فیزیک دینامیک باید فیزیک استاتیک را گذرانده باشیم. در زراعت و کشاورزی هم این موضوع کاملا” واضح و بدیهی است. پیش از آن‌که بخواهیم محصولی را درو کنیم، باید آن‌را کاشته باشیم. در  طول زندگی انسان بارها این موضوع دیده می‌شود، برای مثال کودکان ابتدا باید سینه‌خیز حرکت کنند و بعد چهاردست و پا و بعد از آن راه می‌روند. در طبیعت همه‌چیز با نظم و به‌صورت گام‌های پیوسته و متوالی صورت می‌گیرد.

یک از دلایل عمده‌ای که انسان‌ها در رسیدن به موفقیت عاجز می‌مانند، این‌است که به قوانین طبیعت احترام نمی‌گذارند. اغلب افراد دست به راه‌حل‌ها و قواعد ساده‌لوحانه موفقیت می‌زنند ولی نتیجه‌ای حاصل نمی‌شود.

برای پیش‌روی در هر زمینه‌ای از زندگی، دقیقا” باید به مانند کودکان عمل کنیم. در آن مسیری که قصد داریم حرکت کنیم، به صورت گام‌های متوالی و پیوسته حرکت کنیم و نتایج عالی بگیریم.

برای مثال اگر قصد داریم در مسیر بهبود روابط با افراد گام برداریم، ابتدا باید در جهت رشد شخصیت خودمان تلاش کنیم و خودمان رابهبود دهیم، سپس به‌دنبال بهبود روابط با بقیه افراد باشیم.

در غیراین‌صورت، اجرای استراتژی‌هایی برای ایجاد نتیجه بدون گذراندن مراحل قبلی آن، کاری کاملا” بی‌معنا و سراسر پر از ریا است. چون شخصیت درونی انسان هنوز آمادگی دریافت آن نتیجه را ندارد. و بالاجبار باید با نمایش وانمود کند که می‌تواند به آن نتیجه دست پیدا کند.

به همین دلیل می‌بایست در تمامی مراحل زندگی، قدم در مسیر درست گذاشت. و مراحل رسیدن به هدف و نتایج دلخواه را به صورت درست و پیوسته طی کرد.

در واقع ابتدا باید روی خودمان کار کنیم و یک ریشه قوی از آن اخلاقیات و عادت‌ها در وجود خود ایجاد کنیم. بعد به سراغ مسائل بیرونی برویم و میوه‌های آن عادات را دریافت کنیم.

 

همچنین ببینید

گام های تعیین هدف

۶ خصوصیت هدف خوب

برای همه ما پیش آمده کاری را شروع کنیم ولی قبل از اینکه نشانه های …

دیدگاهتان را بنویسید

You have to agree to the comment policy.