خانه / دسته‌بندی نشده / ۷ راه برای داشتن نامی ماندگار
نام سایت
تعیین نام ماندگار

۷ راه برای داشتن نامی ماندگار

حتما” برای شما هم پیش آمده که سری به سایت های مختلف زدید و از مطالبشون استفاده کردید ولی وقتی بعد از ۲ یا ۳ روز مجدد میخواستین سایت رو باز کنید اسمش رو کاملا” فراموش کرده باشید.

یا مثلا” سایت هایی مثل سایهای دانشگاه که تقریبا” تا ترم آخر طول میکشن بتونیم اسم سایت رو حفظ کنیم.

خیلی از کسب و کارها فقط به دلیل استفاده از نام های نامناسب خیلی زود از بین میرن.فقط به دلیل اینکه چند روز وقت صرف انتخاب یک نام عالی نکردند.

در این مقاله تعدادی از اصول انتخاب نام مناسب برای وبسایت را بررسی میکنیم:

۱)انتخاب نامی بزرگ برای کاری بزرگ:

اولین و اصلی ترین نکته در انخاب نام سایت توجه به این موضوع است که نام انتخابی را برای زمانی انتخاب کنید که برندتان به اندازه کافی بزرگ شده و مردم شما را می شناسند. ببینید آیا این نام مناسب یک برند بزرگ و معتبر هست یا نه؟

 

۲)پرهیز از مخفف کردن اسامی:

یکی از بزرگترین اشتباه ها در نام گذازی استفاده از مخفف اسامی است.مخفف ها بسیار سخت در ذهن باقی می مانند و شانس اینکه افراد نام سایت شما را یاد بگیرند را بسیار پایین می آورد.

 

۳)عدم استفاده از نام های طولانی:

نام برند شما با نام شرکتتان متفاوت است.شما از برندتان برای نام سایت استفاده کنید.با توجه به قوانین ثبت شرکت ها،اسامی شرکت های حتما باید دارای ۴ کلمه یا بیشتر باشند ولی می توانید برند خودتان را در یک یا دو کلمه مطرح کنید.

 

۴)عدم استفاده از نام های با چند دیکته متفاوت:

از اسامی که به شیوه های مختلف در زبان انگلیسی نوشته می شوند استفاده نکنید.این کار شانس شما را برای بازگشت بازدیدکنندگان به سایت کاهش می دهد.

 

۵)عدم استفاده از علامتها و اعداد بی مفهوم:

تا جایی که ممکن است از علامت هایی مانند خط فاصله یا آندرلاین ( – / _ ) و یا اعدادی که معنی خاصی ندارند در نام گذاری استفاده نکنید.

 

۶)انتخاب نام مناسب با کسب و کارتان:

حتما” در انتخاب نام دقت کنید که چقدر به نوع خدمات یا محصولات شما مرتبط است.در غیر اینصورت باعث عدم اطمینان مشتری می شود.

 

۷)چک کردن اسامی مشابه:

قبل از انتخاب نام دامنه بررسی کنید آیا سایتی با نام های مشابه وجود دارد یا خیر.در صورت وجود چنین سایتی ممکن است در سرچ های گوگل مشتریان شما به اشتباه وارد سایتهای دیگر شوند.

 

در انتخاب نام سعی کنید موارد بالا را رعایت کنید و حتما” چند روزی را وقت صرف پیدا کردن اسامی خوب بکنید.

دیدگاهتان را بنویسید

You have to agree to the comment policy.